Pewna wygrana z AZS Gliwice

Po bardzo dobrym spotkaniu opolanki wygrały za trzy punkty, a ich gra z każdym spotkaniem wygląda lepiej.

Niefortunnie rozpoczęła spotkanie ukraińska środkowa opolskiego zespołu Ksenia Suchorukowa, która skutecznie atakując z przechodzącej piłki dotknęła siatki. Za chwilę zrobiło się 0:3 i do połowy seta trzeba było gonić rywalki. W końcówce z dobrej strony pokazała się Marta Duda, która zastąpiła słabnącą z akcji na akcję Karolinę Michalkiewicz. Skuteczne ataki Dudy pozwoliły na zwycięstwo w premierowej odsłonie. Jednak do drugiego seta w pierwszej „szóstce” ponownie wyszła Michalkiewicz. W sobotę ta zawodniczka wybitnie nie miała swojego dnia. Zablokowana kilka razy z rzędu na dobre opuściła już parkiet, a jej zmienniczka Duda pozostała na nim już do końca spotkania. Od wyniku 7:14 rozpoczęła się skuteczna pogoń opolanek. Trzy udane bloki z rzędu wyprowadziły miejscowe na prowadzenie 20:19.