Andrzej Stelmach nowym trenerem

stelmach

Po tym jak w sobotę zrezygnował opiekun naszego klubu Grzegorz Silczuk, działacze szybko znaleźli jego następcę. Został nim 44-letni Andrzej Stelmach. Były siatkarz, 306-krotny reprezentant Polski w latach 1990-2005, m.in. dwukrotny olimpijczyk (Atlanta 1996, Ateny 2004), uczestnik mistrzostw świata, trzykrotny mistrzostw Europy. Jako zawodnik występował m.in w klubach z Częstochowy, Bełchatowa i Wielunia. W 2013 roku trafił do pierwszoligowego wówczas MKS-u Będzin, gdzie przez rok występował jako rozgrywający i jednocześnie pełnił rolę drugiego trenera. W 2014 roku zakończył karierę zawodniczą i był asystentem Damiana Dacewicza, a następnie Roberto Santilliego. W czerwcu 2015 roku został z kolei trenerem BBTS-u Bielsko-Biła i prowadził go wraz z bratem Krzysztofem.

Dziękujemy trenerowi Grzegorzowi Silczukowi za wszystko, co zrobił dla rozwoju opolskiej siatkówki. Wszyscy jesteśmy mu wdzięczni za kapitalny poprzedni sezon i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. Zawsze też będzie mile widzianym gościem podczas naszych spotkań.
Jednocześnie witamy w Klubie trenera Andrzeja Stelmacha, który zdecydował się pisać dalszą część kobiecej siatkówki w Opolu